Receptury Lewatyw

Podstawowym płynem używanym w zabiegu hydrokolonoterapii jest b.często letnia, przegotowana woda, która mechanicznie czyści wnętrze jelita, pozostawiając jednak często masy kałowe, które wręcz scaliły si ze ściankami jelit.

Często do wody dodaje się kwasek cytrynowy, ocet jabłkowy, zioła (np.rumianek). Osoby wrażliwe podczas pierwszych zabiegów mogą odczuwać przejściowy dyskomfort: lekki ból i pieczenie, w czasie stosowania roztworów wodnych. Dlatego, że roztwory wodne nie są izotoniczne z błoną śluzową jelit.

Matka Natura ma rozwiązanie tego problemu: płyn, który nas organizm sam produkuje, w 100% bezpieczne i izotoniczne. Jest nim nasz mocz.

Świeży mocz b. dobrze przepłukuje i oczyszcza jelita oraz dzięki optymalnej zawartości soli wymusza resorpcję wody do zastygłych mas kałowych, w wyniku czego rozmiękają one i łatwiej odklejają się od ścianek jelita.

Uryna jako płyn naturalny naszego organizmu charakteryzuje sie wybiórczym działaniem - działa tylko i wyłącznie na odczyny zapalne.

1.Lewatywa z Kawy

~ 3 łyzki zwykłej, prawdziwej mielonej kawy wsypujemy do 200ml wrzącej wody i gotujemy pod przykryciem 3 minuty. Następnie zmniejszamy ogień do minimum i zaparzamy przez kwadrans.
Po tym czasie studzimy, przecedzamy przez bardzo gęste sitko lub lnianą ścierkę. Otrzymujemy w ten sposób bardzo stężony wywar, który należy dopełnić letnią, przegotowana wodą do 1 litra objętości.

Stosujemy: tylko raz na miesiąc !

Działanie lewatywy z kawy:
& aktywacja błony jelita grubego
& stymulowanie pracy wątroby i pęcherzyka żółciowego
& rozszerza drógi żółciowe


2.Lewatywa z Miodu - lewatywa Miodowa


~~ W szklance wody o temperaturze pokojowej rozpuszczamy łyżkę miodu płynnego i dodajemy łyżkę przecedzonego soku z cytryny.


3.Lewatywa z Cytryny - Lewatywa Cytrynowa


~~ 2 litry letniej przegotowanej wody należy wymieszać z 2 łyżkami przecedzonego soku z cytryny.


4.Lewatywa z Uryny - Lewatywa Urynowa


~~ Uryną odparowaną: do emaliowanego garnka wlewamy litr świeżego moczu i gotujemy pod przykryciem do odparowania 50% objętości.

Po ostudzeniu do właściwej temperatury możemy zrobić wlew.

Pierwszą lewatywę urynową wykonujemy ze 100g gotowego płynu. Co drugi dzień możemy zwiększać dawkę o 100g płynu - ale nie więcej niż 500g na jeden zabieg.
Po tygodniowej przerwie powtarzamy zabieg zmniejszając objętość używanego płynu o 100g, aż do osiągnięcia wyjściowej objętości (100g).

Po całym cyklu możemy rozpocząć kolejny nie wcześniej niż po 14 dniach

~~Uryną nieodparowaną: irygator do lewatywy napełniamy litrem świeżego moczu (zbierany nie dłużej niż 3-4 godziny). Stosujemy max 2 razu w tygodniu.


Przy pierwszych lewatywach urynowych reakcja organizmu jest gwałtowna. Przy kolejnych, gdy jelito się oczyszcza czas do wystapienia parć wydłuża się do 15-20minut

Gotowy Zestaw do Lewatywy możesz kupić na naszej aukcji:   KUPUJĘ >>>

.
wlewnik,lewatywa,lewatywa z kawy,lewatywa urynowa,zdrowie,oczyszczanie,oczyszczanie jelita,oczyszczanie organizmu,jak robić lewatywę,lewatywa zestaw,wlewnik do lewatywy,lewatywa jak zrobić,hydrokolonoterapia,oczyszczanie jelita grubego