Lewatywa - jak zrobić

Najlepiej wykonywać lewatywę leżąc na prawym boku z kolanami podciągniętymi do brzucha. Można też w pozycji Trendelenburga (biodra wyżej a głowa niżej, po wlaniu płynu kładziemy sie na prawym boku) lub w pozycji kolankowo-łokciowej.



Lewatywa - jak wykonać:

   Ogrzewamy płyn do lewatywy do temperatury odpowiadającej ludzkiemu ciału: 36,6C. i gotowy przelewamy do wlewnika.

 Umieszczamy końcówkę zestawu do lewatywy w odbycie i tak przygotowany roztwór wlewamy powoli przez odbyt do jelit , przez cały czas oddychając spokojnie i głęboko. Możemy masować delikatnie brzuch w celu ułatwienia przemieszczania się płynom w jelicie.

Po zaaplikowaniu porcji leżmy spokojnie, bez poruszania się. Staramy się utrzymać płyn w sobie przez około kwadrans. Po tym czasie powinniśmy odczuć parcie - jeśli nie, to wstajemy i ruszamy się: kręcimy biodrami, delikatnie podskakujemy.

 Na początku kuracji lewatywą dość często zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać z płynem kwadrans - po kolejnych zabiegach z lewatywą ten czas będzie się wydłużał stopniowo. Ma to miejsce wówczas, gdy jelito grube jest dość mocno zanieczyszczone masami niestrawionych resztek pożywienia oraz kamieniami kałowymi.

 Nie zaleca się lewatyw częściej niż 4 do 6 razy na dobę przez pierwsze 14 dni, dlatego że razem ze złogami, które z siebie wypłukujemy, tracimy też potrzebne dla nas sole mineralne i fizjologiczną florę bakteryjną układu pokarmowego.Z tego to właśnie powodu, przy zabiegach powyżej 5-6 sztuk na dobę, wskazane jest przyjmowanie probiotyków i picie naturalnych, świeżych soków.

Koniecznie przeczytaj też  Przeciwwskazania do lewatywy >>
.

Gotowy Zestaw do Lewatywy możesz kupić na naszej aukcji:   KUPUJĘ >>>

wlewnik,lewatywa,lewatywa z kawy,lewatywa urynowa,zdrowie,oczyszczanie,oczyszczanie jelita,oczyszczanie organizmu,jak robić lewatywę,lewatywa zestaw,wlewnik do lewatywy,lewatywa jak zrobić,hydrokolonoterapia,oczyszczanie jelita grubego