Hydrokolonoterapia - dieta

W czasie, gdy wykonujemy zabiegi lewatywy, wskazane jest, aby odżywiać się pokarmem wysokoresztkowym, m.in. kaszami tzw. otrębowymi (kasza manna jest zakazana ), które przygotowujemy tylko i wyłącznie na wodzie, bez dodatków.

 Kasze te poprawiają perystaltykę jelit, m.in. jelita grubego, przy okazji oczyszczając ściany jelit z resztek, które nie przywarły do nich.

Oprócz kasz zaleca się urozmaicanie jedzenia świeżymi owocami, ziarnami, orzechami, sokami, surówkami bogatymi w błonnik i sole mineralne.

Nie zaleca się jedzenia słodyczy i wypieków na bazie drożdży. Drożdże (to grzyby) konkurują z mikroflorą naszych jelit i opóźniają ich zasiedlenie.

W sezonie letnio-jesiennym jedz ile tylko się da owoców jagodowych (maliny, czarne jagody, truskawki, żurawina) - w ten sposób dostarczysz swojemu organizmowi optymalną ilość kwasów organicznych, dzięki którym pH twojego układu pokarmowego jest właściwe, a co za tym idzie, proces trawienia i odnowy przebiega w sposób płynny i bez "sensacji" żołądkowych.

Gotowce, przetworzona żywność, bogata w cukier, polepszacze zmieniają pH twoich jelit, i to one są właśnie odpowiedzialne za gnicie, fermentację, wzdęcia, zaparcia i niedoskonałą cerę.
.
wlewnik,lewatywa,lewatywa z kawy,lewatywa urynowa,zdrowie,oczyszczanie,oczyszczanie jelita,oczyszczanie organizmu,jak robić lewatywę,lewatywa zestaw,wlewnik do lewatywy,lewatywa jak zrobić,hydrokolonoterapia,oczyszczanie jelita grubego